چگونه شکستگی را تشخیص دهیم؟

نویسنده :مسعود هاشمی
تاریخ:یکشنبه 27 دی 1394-01:06 ب.ظ

چگونه شکستگی را تشخیص دهیم؟

شکستگی,بیماری شکستگی,شکستگی در بارداری,علائم شکستگی,درمان شکستگی,درمان شکستگی با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان شکستگی,شکستگی را چگونه درمان کنیم,شکستگی در کودکان,شکستگی در بزرگسالان,شکستگی در نوزادان,شکستگی در بهار,شکستگی در تابستان,شکستگی در پاییز,شکستگی در زمستان,آشنایی با شکستگی,همه چیز در مورد شکستگی,شکستگی واگیردار است,شکستگی و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان شکستگیچگونه شکستگی را تشخیص دهیم؟

آیا نمی‌دانید چه علائم و نشانه‌هایی شک شما در شکستگی را به یقین تبدیل می‌کند. در این زمان چه می‌کنید؟

به گزارش بی اس ام اس  فرض کنید همسر شما برای تعویض لامپ روشنایی سقف به بالای نردبان رفته آن را نصب کرده است اما وقتی قصد پایین آمدن از نردبان را دارد ناگهان یکی از پله‌های نردبان شکسته و او به پایین سقوط می‌کند. دست او بسیار درد می‌کند و شما را نگران کرده است.دستش را بررسی می‌کنید و مشکوک به شکستگی می‌شوید.معمولا تشخیص شکستگی توسط افراد غیرمتخصص کار آسانی نیست، اما زمانی که مشکوک هستید فرض را بر شکستگی بگذارید.شکستگی یا ترک‌خوردگی بر اثر از بین رفتن تداوم و پیوستگی استخوان‌های بدن ایجاد می‌شود. شکستگی به 2 نوع باز و بسته تقسیم می‌شود؛ در شکستگی باز، پوست روی قسمت شکسته بر اثر بیرون زدن استخوان یا بر اثر ضربه مستقیم هنگام شکستگی، بریده یا پاره می‌شود، اما در شکستگی بسته پوست پاره نشده و هیچ زخمی در محل شکستگی دیده نمی‌شود.معمولا در شکستگی‌های باز، به دلیل وجود زخم خونریزی دهنده احتمال عفونت بسیار زیاد و در مقایسه با شکستگی‌های بسته خطرناک‌ترند. در حقیقت مشکل واقعی خود شکستگی نیست بلکه خطری است که استخوان شکسته برای اعضای حیاتی کنار خود دارد.

به دنبال چه باید بود؟
1 ـ تورم:
این علامت بلافاصله بعد از شکستگی اتفاق می‌افتد. معمولا در شکستگی‌ها لبه‌های تیز استخوان شکسته باعث پاره یا بریده شدن قسمتی از بافت و برخی عروق کنار محل آسیب دیده شده و منجر به خونریزی و التهاب ناحیه می‌شود.

2 ـ تغییر شکل:
معمولا بر اثر بروز شکستگی ممکن است تغییر شکل، کوتاه‌شدگی یا زاویه‌دار شدن استخوان در محل آسیب دیده رویت شود. البته در ترک‌خوردگی یا مو برداشتن، بد شکلی قابل رویت نیست. برای بررسی تغییر شکل، عضو آسیب‌دیده را با عضو سالم طرف دیگر مقایسه کنید.

3 ـ لمس دردناک:
یکی از علائم قابل اعتماد شکستگی به حساب می‌آید. معمولا حساسیت به درد تنها در محل آسیب‌دیده وجود دارد و غالبا مصدوم می‌تواند نقطه درد را با انگشت نشان دهد. برای پیدا کردن محل شکستگی پوشش عضو را کنار بزنید و به آرامی طول استخوان را لمس کنید. نقطه‌ای که به لمس حساس بود و درد گرفت می‌تواند محل شکستگی باشد.

چگونه شکستگی را تشخیص دهیم؟

4 ـ ناکار شدن عضو آسیب‌دیده:
اگر عضو شکسته باشد با حرکت دردناک می‌شود. در این زمان مصدوم به دلیل درد زیاد از به کارگیری عضو امتناع ورزیده و عضو در حرکت ناتوان می‌شود. البته توجه داشته باشید، احتمال دارد مصدوم با تحمل درد، عضو را تکان دهد.

5 ـ احساس ساییده شدن دو سر شکسته استخوان:
گاهی مصدوم هنگام بروز شکستگی صدای شکسته شدن استخوان یا در زمان حرکت عضو، صدای ساییده شدن دو سر استخوان را احساس می‌کند. این علامت نشانه حتمی شکستگی است.

6 ـ لمس فاصله بین دو سر استخوان شکسته:
در صورت لمس این فاصله شکستگی محرز است.

7 ـ‌ تغییر رنگ ناحیه آسیب‌دیده:
معمولا آخرین و دیررس‌ترین علامتی که نشان‌دهنده شکستگی است رنگ پریدگی یا کبودی در محل شکستگی است که معمولا یک ساعت بعد از شکستگی اتفاق می‌افتد.

منبع : Jamejamonline.ir

چگونه شکستگی را تشخیص دهیم؟
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

افراد مبتلا به نارسایی کبد روزه نگیرند

نویسنده :مسعود هاشمی
تاریخ:چهارشنبه 16 دی 1394-02:46 ب.ظ

افراد مبتلا به نارسایی کبد روزه نگیرند

نارسایی کبد,بیماری نارسایی کبد,نارسایی کبد در بارداری,علائم نارسایی کبد,درمان نارسایی کبد,درمان نارسایی کبد با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان نارسایی کبد,نارسایی کبد را چگونه درمان کنیم,نارسایی کبد در کودکان,نارسایی کبد در بزرگسالان,نارسایی کبد در نوزادان,نارسایی کبد در بهار,نارسایی کبد در تابستان,نارسایی کبد در پاییز,نارسایی کبد در زمستان,آشنایی با نارسایی کبد,همه چیز در مورد نارسایی کبد,نارسایی کبد واگیردار است,نارسایی کبد و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان نارسایی کبد

افراد مبتلا به نارسایی کبد روزه نگیرند

به گزارش بی اس ام اس یک فوق تخصص گوارش و کبد، بیماری نارسایی کبد را یکی از پیشرفته ترین بیماری های گوارشی دانست و به افراد مبتلا به این بیماری توصیه کرد روزه نگیرند.کبد کنترل کننده عناصر خون در بدن است و افراد مبتلا به این بیماری به دلیل بروز اختلال سیستم بدنشان نمی توانند روزه بگیرند.فقط این بیماری است که افراد در آن از گرفتن روزه منع می شوند و سایر بیماری های گوارشی با روزه گرفتن بهبود نیز می یابند.

مایعات گرم در وعده افطار بنوشید

از آنجا که خالی بودن معده و پرشدن ناگهانی آن از مهم ترین علت دل دردهای ناگهانی در روزه داران است این افراد نوشیدن مایعات گرم هنگام افطار را فراموش نکنند.افراد باید روزه خود را به آرامی و با نوشیدنی های ولرم شروع کرده و از مصرف مایعات بسیار سرد و غذاهای چرب خودداری کنند.این افراد باید یک غذای سبک مانند نان و پنیر را هنگام افطار میل کنند و بعد از گذشت یک تا دو ساعت، غذای اصلی خود را مصرف کنند.

اغلب دل دردها با رعایت نکات مذکور برطرف می شود:

نکته:اگر این نوع دل دردها در طول ماه رمضان ادامه پیدا کرد، افراد باید حتما برای بررسی بیشتر به پزشک مراجعه کنند.

افراد مبتلا به نارسایی کبد روزه نگیرند

پیشگیری از عصبانیت با خوردن غلات در وعده سحر

مصرف مواد نشاسته ای و غلات در وعده سحر از بروز سردرد، سرگیجه و عوارض عصبی مانند عصبانیت، بی حوصلگی و پرخاشگری پیشگیری می کند.افراد در وعده سحر از کربوهیدرات های پیچیده و مواد نشاسته ای به مقدار لازم و متعادل مصرف کنند، روزه دارانی که در طول روز مبتلا به سردرد یا سایر عوارض می شوند به این دلیل است که انرژی کافی برای فعالیت سلول های عصبی را دریافت نمی کنند و دچار افت قند خون می شوند.افراط در مصرف مواد قندی بخصوص در وعده سحری به دلیل تحریک ترشح انسولین یکی از عوامل افت قند خون در طول روز است و بهتر است به جای مواد شیرین از مواد نشاسته ای به میزان متعادل استفاده شود.روزه داران باید حتما سحری بخورند، مصرف سبزی ها و میوه های حاوی مقدار زیادی ویتامین و املاح در ماه رمضان را ضروریاست ، از خوردن غذاهای شور و چرب در ماه رمضان باید پرهیز شود و به جای شیرینی ها و انواع مواد شیرین از مواد نشاسته ای به میزان متعادل استفاده شود.ماه رمضان فرصت مناسبی برای افراد چاق است که وزن خود را به تعادل برسانند ،روزه داری موقعیت مناسبی برای افرادی است که مبتلا به ریزه خواری هستند تا این اشکال را در خود برطرف کنند.

افراد مبتلا به نارسایی کبد روزه نگیرند
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

توت سفید و خواص آن

نویسنده :مسعود هاشمی
تاریخ:دوشنبه 14 دی 1394-10:50 ق.ظ

توت سفید و خواص آن

توت سفید به انگلیسی،توت سفید خواص،توت سفید و دیابت،توت سفید در بارداری،توت سفید و قند خون

لازم به ذکر است که درخت توت سفید، بزرگ، تنومند و دارای برگ های پهن می باشد که در تغذیه ی کرم های ابریشم مورد استفاده قرار گرفته است.در واقع قسمت هایی که در تغذیه و پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند، عبارت هستند از: میوه، برگ، شیره، پوست شاخه های تازه می باشد. بهتر است بدانید که توت سفید میوه ای آب دار، ریز، شیرین و لذیذ است. البته توت سفید را تازه می خورند و برای مصارف زمستان آن را خشک کرده و مانندکشمش میل می کنند.

توت سفید،خواص توت سفید

خواص درخت توت سفید را بشناسید

بدنیست بدانید که جوشانده ی پوست خشک شاخه های جوان و تازه ی درخت توت برای لینت مزاج مفید و مو ثرمی باشد.در واقع جوشانده ی برگ آن با برگ انگور جهت رنگ مو استفاده می شود. لازم به ذکر است که از ضماد کوبیده برگ آن با روغن زیتون برای درمان سوختگی استفاده میگردد.بهتر است بدانید که اگر برگ تمیز درخت توت سفید را بکوبید، شیره ای از آن به دست می آید که التیام و جوش خوردن زخم ها را زودتر درمان می نماید.

توت سفید باخاصیت پیشگیری از سرطان:

لازم به ذکر است که توت ها منبع خوبی از فیتونوترینتی توانا به نام رزوراترول(resveratrol) هستند که در انگور نیز یافت می شوند. محققان معتقدندکه با کمک این ماده ی غذایی گیاهی می توانند هم از بروز سرطان ها پیشگیری کنند و هم این که با سرطان ها بجنگند.

توت سفید،خواص توت سفید

جالب است بدانید که توت ها به دلیل وجود رزوراترول می توانند باعث افزایش طول عمر افراد شوند.لازم به ذکر است که در طب چینی، توت ها به عنوان یک عامل تصفیه ی خون در نظر گرفته می شوند، به این معنا که خون را تمیز کرده، تولید آن را افزایش داده و به طور کلی موجب تقویت کل سیستم خونی میگردد.بهتر است بدانید که در طب چینی این عقیده وجود دارد که توت سفید موجب تقویت عملکرد کلیه ها خواهد شد. بدنیست بدانید که یکی دیگر از باورهای موجود در طب چینی این است که توت سفید به طور موثری می تواند کبد را پاک و تمیز کند.

توت سفید،خواص توت سفید

درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا با توت سفید

به یاد داشته باشید که در ترکیه، شیره ی توت به عنوان یک درمان برای سرماخوردگی و آنفلوانزا به کار می رود. اثر بخشی این روش به دلیل وجود ویتامین C بالای این ماده ی غذایی می باشد.

درمان سفید شدن زودرس موهابا توت سفید:

جالب است بدانید که در بسیاری از کشورها از توت ها برای درمان و علاج سفید و یا خاکستری شدن زودرس موها استفاده می گردد.

توت سفید،خواص توت سفید

لازم به ذکر است که به طور کلی بهترین موقع خوردن توت، صبح ناشتا و یا عصر در فاصله غذای ظهر و شام است که زود هضم می شود و مواد غذایی آن بهتر جذب بدن می گردد.اغلب اگر روی غذاهای سنگین به ویژه گوشتی، آن را بخورند هضم آن مشکل خواهد شد و تولید نفخ در شکم و روده ها می کند.

از خواص این میوه سرشار از ویتامین استفاده نمایید.

توت سفید و خواص آن

مطالب مرتبط:

آلبالو

گیلاس

زغال اخته

شاه توت

توت فرنگی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic